Песничка штафета

Датум: 19. Septembar 2023 21:06 Категорија: Актуелна дешавања

У понедељак, 18. септембра, у нашу школу стигла је Песничка штафета предвођена књижевницом Јасминком Петровић. Ову манифестацију традиционално, још од давне 1975. године, организује Градска народна библиотека "Жарко Зрењанин" из Зрењанина. Велика нам је част била да угостимо нашу сјајну списатељицу, која је после једанаест година поново дошла у нашу школу да нас почасти својим дружењем. Уживали смо у њеним речима и представљању нове књиге "Прича о песми". Шантићевци су показали колико талената имају. Стиховима су се надметали ученици различитих узраста наше школе, а Јасминка Петровић и библиотекари имали су задатак да прогласе и похвале најбоље. Тако се истакла талентована Сара Ћорковић, ученица четвртог разреда, као и Нађа Средановић, ученица седмог разреда. Песничку свечаност улепшала је драматизација приче "Баштованов сан", коју је написала наша гошћа, а извели је ученици шестог разреда предвођени наставницом српског језика и књижевности. Такође, гошћу смо даривали портретом који је насликала наша талентована Стефана Бодрожа, ученица шестог разреда, која нас својим умећима свакодневно очарава. Гости из зрењанинске библиотеке поклонили су нашој школи захвалницу за мали допринос овој великој свечаности духа. Био је ово још један дан за памћење!