Јун 2024

Школска слава Свети Сава

Датум: 03. Februar 2023 19:43 Категорија: Актуелна дешавања

Школска слава Свети Сава и ове године је обележена свечано и достојанствено у нашој школи. Након освештавања славског колача, ученици су заједно са наставницима и гостима отпевали „Химну Светом Сави“. Након тога уследио је рецитал наших петака и драматизација приче „Свети Сава помаже сиромашној породици“, коју су извели Шантићеви шестаци. Уследио је квиз знања о животу и делу нашег светитеља. Од три екипе победила је екипа „Немањићи“, коју су чинили: Мина Радовановић (5.разред), Коста Паштер (6.разред), Нина Миливојчев (7.разред) и Милана Милашиновић (8.разред). Победничка екипа је пригодно награђена. Овај посебан дан свечано је обележен и у нижим разредима наше школе, песмама и рецитацијама, као и изложбом ликовних радова на тему светосавља. Ове године част нам је била да угостимо начелницу Школске управе Зрењанин Снежану Олушки Влачић. Кумови школске славе били су ученици осмог разреда, а кумство су предали будућим осмацима. Свечаност је настављена у Храму Светог Великомученика Димитрија, где су ученици са својим наставницима присуствовали свечаној литургији, након које су се могле чути бројне рецитације о Светом Сави наших талентованих ђака. Послужењем и дружењем у парохијском дому завршио се још један дан за памћење.