Јун 2024

"Vibe factory"

Датум: 04. Novembar 2022 15:09 Категорија: Актуелна дешавања

"Vibe factory" је фестивал најважнијих гејминг блокбастера на свету, најпрестижнијих програмера и стваралаца из области гејминга, хардвера за игре, такмичења и игара. Осим свега тога, ту су и едукативне радионице, као и важни говорници из света игара и многе велике суперзвезде са "Youtube"-a и "Twitch"-a. Ученици наше школе, предвођени наставницом информатике и рачунарства Славицом Мирановић, имали су прилику у суботу, 22. октобра, на Новосадском сајму, да се упознају са најновијим игрицама и образовним софтверима, да их тестирају, учествују у квизовима и радионицама за аниме шминку и костиме. Поједини наставници наше школе присуствовали су конференцији "Значај едукације јавности о широкој примени гејминга у Србији". Учесници конференције били су представници гејминг студија који се баве едукативним садржајима, ФДУ, Академије уметности, ФТН-а, представници ПЕГИ асоцијације, као и представници Републичког и Покрајинског надлежног министарства, али и стручни сарадници из области педагогије и психологије. Било је ово, свакако, искуство за памћење!