eTwinning пројекат

Датум: 08. April 2024 12:18 Категорија: Актуелна дешавања

eTwinning је део Eвропске платформе за школско образовање (European School Education Platform) која повезује запослене у школским и предшколским установама широм Европе са циљем да им омогући да заједнички осмишљавају и спроводе пројекте, размењују идеје и примере добре праксе, повезују ученике и обогаћују наставуeTwinning портал промовише сарадњу школа у Европи и шире путем употребе информационо-комуникационих технологија, пружајући при томе помоћ, подршку и готове алате. Коришћење је бесплатно и безбедно.
Наша школа је постала део ове европске платформе и ученици шестог, седмог и осмог разреда су учествовали у пројекту “Прославимо заједно Дан броја пи!”. Пројектне активности су у нашој школи реализовале наставнице математике Марија Вукоје Мандић и Горанка Папић и наставница информатике Славица Мирановић. У пројекту учествују и наставници и ученици из основних школа из Француске, Турске, Пољске, Хрватске, Румуније и Либана. Ученици су илустровали речи у којима се изговара ПИ на различитим језицима, користили су и креирали дигиталне садржаје, размењивали идеје, бирали најлепшу илустрацују и учествовали у квизовима. Учествовањем у овом пројекту ученици развијају своје језичке и дигиталне компетенције и стичу вредно искуство у међународној и мултикултуралној сарадњи.