За Огњена

Датум: 16. Novembar 2023 09:13 Категорија: Актуелна дешавања

ПРИДРУЖИТЕ ИМ СЕ!
Шантићеви седмаци племенитог срца одлучили су да помогну дечаку Огњену Бојковићу у борби са опаком болешћу.
Огњен је десетогодишњи дечак рођен без коже на ногама. Његов имуни систем је ослабљен јер не уноси чврсту храну
и склон је инфекцијама због отворених рана. Услед болова, отежано се креће и брзо умара.
Ова болест је у јавности позната као болест "деце лептира".
За Огњеново лечење у иностранству, где је овај лек доступан, потребна су велика финансијска средства.
Огњенови родитељи су се суочили са веома скупим трошковима лечења, које захтева свакодневну веома
компликовану негу (специјалне завоје, креме, одећу, исхрану). Средства су потребна и за терапију
леком у иностранству, додатне медицинске услуге, путне трошкове, као и трошкове смештаја у току болничког лечења.
Огњен је дечак који обожава фудбал и радо би одиграо једну утакмицу са својим вршњацима.
Наши седмаци, спортисти и велики љубитељи спорта, одлучили су да му у овој борби помогну.
Направили су кутије за новчану помоћ које су поставили у школи и на бројним местима широм Сечња.
Такође, одлучили су да у децембру организују хуманитарни базар на ком ће продавати своје рукотворине,
а сав прикупљени новац биће уплаћен за Огњеново лечење.
Придружите им се својом добром вољом, идејама, креативношћу или новчаним прилогом.
За Огњеново боље сутра можете послати поруку 1525 на број 3030. Више о свему можете прочитати овде:
НАШЕ МАЛО ОГЊЕНУ ПУНО ЗНАЧИ!

15.12.2023. одржан је Хуманитарни новогодишњи базар. Овај велики испит хуманости и доброте наши седмаци су успешно положили! Ови млади људи су научили једну врло важну лекцију. Хвала њиховим родитељима који су их у томе бодрили, хвала свим запосленима у школи који су им у томе помогли! Хвала свим људима добре воље који су данас дошли да их подрже! Нарочиту захвалност дугујемо и господину Милану Боботу, запосленима у месари "Мркшићеви салаши" у Сечњу, Удружењу жена "Наш осмех" Сечањ, Робној кући "Шмркић", Књижари "Чуперак", Цвећари "Зока", Општини Сечањ, запосленима у Дому културе, као и Хотелу "Црвени цвет"! Највише ХВАЛА ДЕЧАКУ ОГЊЕНУ БОЈКОВИЋУ који нас учи како да се са осмехом на лицу боримо кроз живот!
Храбри дечаче, желимо ти брзо и успешно излечење! Уз тебе смо, ниси сам!

Фотографије на следећем линку --- https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100060243077044&set=a.882410847110343